Kyselina ovocná AHA 50 %
  • Kyselina ovocná AHA 50 %
  • Kyselina ovocná AHA 50 %

Kyselina ovocná AHA 50 %

INFO

  • - Kód produktu: 449
  • - Dostupnosť: Skladom
6,70€

Množstvo

Koncentrované extrakty marakuje, citróna, hrozna a ananásu.

Štandardizovaný obsah: kyselina mliečna: 29,0 až 35,5 %;
                                            kyselina glykolová: 14,0 až 16,5 %;
                                            kyselina citrónová: 0,9 až 1,5 %;
                                            kyselina vínna: 0,9 až 1,5 %.


Pre špecialistov (profesionálov).

INCI názov: Voda, extrakt z ovocia Passiflora Edulis (výťažok marakuje), výťažok Saccharum Officinarum (extrakt z biomasy), výťažok z citrusového ovocia, výťažok z ovocia Ananas Sativus, výťažok z ovocia Vitis Vinifera.
Vzhľad a textúra: číra kvapalina;
Vôňa: špecifická;
Rozpustnosť: rozpustné vo vode;
Hustota >1000 g / cm3

Ovocné kyseliny bežne nazývané alfa hydroxykyseliny sa často označujú ako všeobecne akceptované skratky AHA odvodené od anglického názvu Alpha-Hydroxy Acid. Najpopulárnejšie a najčastejšie používané ovocné kyseliny v kozmetike sú glykolová, vínna, mliečna, jablčná a citrónová.
Kyseliny AHA sa bežne používajú v koncentráciách od 5% do 10%.Nižšie koncentrácie (od 2% do 5%) sa nachádzajú v prípravkoch na tzv. kozmetické exfoliácie. Takýto postup môže byť bezpečne vykonaný iba doma.
Mnoho kožných problémov súvisí s nadmernou expanziou mŕtvych vrstiev kože, ktoré spôsobujú, že pokožka je hrubá a matná. Proces ich redukcie je preto dôležitý vo všetkých situáciách, ktoré vedú k nadmernej keratinizácii epidermy, rovnako ako v prípade unavenej, vystresovanej pokožky, v ktorej už začali procesy starnutia.
Kyseliny AHA BingoSpa pomáhajú pri odstraňovaní vrstiev nahromadených na povrchu kože, poskytujú exfoliačný účinok, ktorý stimuluje regeneráciu buniek. Tento proces iniciuje správnu rekonštrukciu buniek nachádzajúcich sa hlbšie v pokožke.
Výrazne zlepšuje celkové vyžarovanie pokožky. Jemne exfoliuje mŕtve bunky a vyhladzuje monotónny vzhľad. Zvyšuje produkciu kolagénu a elastínu, hydratuje, posilňuje a chráni. Koža sa stáva svieža, mladšie vyzerá, vrásky a jemné čiarky sú viditeľne redukované.

Použitie prípravkov s alfa-hydroxykyselinami v prípade pokožky poškodenej pôsobením slnka nielen zlepšuje povrchové vrstvy, ale aj pozitívne ovplyvňuje spojivové tkanivo. Ultrazvukové vyšetrenia potvrdili, že po niekoľkých týždňoch používania AHA prípravkov dochádza k výraznému zvýšeniu aktivity fibroplastov (buniek zodpovedných za tvorbu kolagénu), čo prispieva k lepšej hydratácii a následne k výraznému zlepšeniu ich stavu. Vďaka skutočnosti, že rovnomerne rozdeľujú pigment a zabraňujú jeho hromadeniu, ovocné kyseliny ľahké pigmentačné škvrny (napr. senilné, pečeňové). Tiež pôsobia proti keratózam, uľahčujú vstrebávanie iných látok vrátane živín a regeneračných látok, ako sú vitamíny alebo kyselina hyalurónová.
Jemný peeling s ovocnými kyselinami AHA BingoSpa má normalizujúci účinok na mazové žľazy. Prípravky obsahujúce AHA, vďaka svojim exfoliačným vlastnostiam a antiseptickým a baktericídnym účinkom, sú užitočné pri starostlivosti o mladú pleť, pretože pomáhajú liečiť akné.
Účinky používania AHA BingoSpa kyselín:
-dokonale zvlhčená pokožka,
-viditeľné zlepšenie napätia a štruktúry kože,
-koža po ošetrení sa stáva hladkou, sviežou, opäť získala peknú farbu,
-elastické vlákna sa obnovia a pružnosť pokožky sa zlepší,
-kolagénová štruktúra je posilnená, jej syntéza sa zrýchľuje a zmena sfarbenia sa zvyšuje.
Exfoliácia s kyselinami zabraňuje zvýšeniu rozšírených pórov kože a ochranu pred čiernymi bodkami.
Exfoliácia s kyselinami čistí a chráni proti opätovnému zápalu vlasových folikulov: - regulácia mazových žliaz,
                                                                                                                                                 - plytké vrásky.
Odporúčaná dávka AHA závisí od požadovaného kozmetického účinku. AHA kyseliny môžu pôsobiť dvomi spôsobmi v závislosti od koncentrácie:

• 2 - 5% koncentrácia kyselín v receptúre: zlepšená hydratácia hornej vrstvy kože v dôsledku viazania molekúl vody vodíkovými mostíkmi vytvorenými medzi molekuly H2O a hydroxylovými skupinami kyselín AHA.
Mechanizmus pôsobenia AHA kyselín v koncentrácii 2 - 5% závisí od uvoľnenia korneocytových väzieb (mŕtve bunky tvoriace hornú vrstvu kože), čo vedie k exfoliácii vonkajšej hornej vrstvy. V zdravej pokožke stratíme jednu až dve vrstvy korneocytov denne. Kyseliny AHA spôsobujú zrýchlenie exfoliácie v mechanizme podobnom epidermálnej fyziológii. Taktiež stimuluje fibroblasty v pokožke, čo vedie k zvýšeniu množstva správne vyrobeného kolagénu. Zvyšovanie kyseliny do lipidových štruktúr epidermálnej bariéry spôsobuje zadržiavanie vody vo vrchných vrstvách kože a tým zvyšuje jej stupeň hydratácie.
5 - 10% koncentrácia kyselín v receptúre: stimulácia regenerácie buniek, zlepšenie odlupovania epidermy a vyhladenie kože v dôsledku zníženia koherencie medzi korneocytmi AHA kyselinami.

Vyššie koncentrácie (nad 10%), ktoré môžu byť veľmi dráždivé, sa nachádzajú v profesionálnych šupkách, tie sa používajú len v kozmetických a dermatologických postupoch pri liečení  (napr. chloazma) a kozmetických defektov (napr. hlboké jazvy po akné).

Obsah 10 g

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie