100% Rašelinový extrakt
  • 100% Rašelinový extrakt
  • 100% Rašelinový extrakt

100% Rašelinový extrakt

INFO

  • - Kód produktu: 425
  • - Dostupnosť: Skladom
9,25€ 5,00€ Zľava

Množstvo

Glykolový 100% rašelinový extrakt BingoSpa. Pre profesionálov.
Názov INCI: Extrakt Bog Moss
Vzhľad a konzistencia: kvapalina, neúplná čistota
Farba: hnedá
Vôňa - slabá;
pH - 4,5-7,5
Hustota cca. 0,90 g / cm3


Kozmetické vlastnosti rašeliny boli už ocenené Kleopatrou a liečivé vlastnosti boli známe aj starým Grékom. V súčasnosti sa používa iba terapeutická rašelina nazývaná peloid.
Peloidy sú bohaté na bitúmen, pektín, celulózu, huminové kyseliny, plnohodnotné lignínové a rastlinné hormóny a ďalšie zlúčeniny spojené s biologickou aktivitou. Anorganické materiály sú väčšinou makro- a mikroprvky.
Terapeutickú rašelinu delíme na vysokú rašelinu a nízku rašelinu. Vysoká rašelina sa vytvára nad hladinou podzemnej vody. 95% tejto rašeliny je organická a nie viac ako 5% anorganická. Vysoká rašelina je považovaná za veľmi kvalitnú. JE charakteristická vysokou absorpciou vody, vysokými absorpčnými vlastnosťami a nízkou tepelnou vodivosťou. Sú kyslé.Nízke rašeliniská sú tvorené v zarastených jazerách, riečnych lúkach a všade tam, kde bola voda aplikovaná minerálnymi zložkami. Nízka rašelina má v priemere 75% organických látok a 25% anorganických, takže sú veľmi mineralizované.
Rašelinový extrakt BingoSpa sa získava z prírodnej rašeliny na izoláciu účinných látok.Metóda vedenia procesu výroby bahnitých extraktov zabezpečuje na jednej strane maximálnu izoláciu všetkých účinných látok z rašeliny, dokonca aj tých nerozpustných v tradičnej rašeline a na druhej strane neporušených ich terapeutických vlastností.
Výsledkom je získanie rašelinového extraktu, ktorý je reprodukovateľný z hľadiska obsahu a je súčasťou bahnitých prípravkov vo forme gélov, krémov a emulzií.
Obsah terapeutických zlúčenín v rašelinovom extrakte BingoSpa:
huminové kyseliny - fulvové kyseliny, huminové kyseliny, aminokyseliny.
biologicky aktívne látky hormonálneho typu- hormonálne pôsobenie bahna je založené na stimulácii sekrécie hormónov vaječníkov, nadobličiek a hypofýzy a priamom pôsobení estrogénnych telies nachádzajúcich sa v blate.
minerálne soli- t.j. horčík, draslík, hliník, síran sodný, zlúčeniny železa, kremíka a vápnika.

Chemické a biologické zložky obsiahnuté v extrakte, najmä huminové kyseliny, majú protizápalové, antibakteriálne, dráždivé, bakteriostatické, baktericídne a protivírusové vlastnosti.

Použitie: Pre kúpele a zábaly. Na hojenie jaziev, ekzémoch, akné. Jemne vmasírujte do pokožky.

Kapacita 100 ml

Recenzie (0)

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie